3 lata razem – relacja z urodzin klubu Toastmasters Bydgoszcz.

Już od 90 lat kluby Toastmasters pomagają niemalże pod każdą szerokością geograficzną umożliwiają opanowanie i rozwój umiejętności z zakresu przemawiania publicznego oraz liderstwa. Z tego bogactwa można czerpać pełnymi garściami również w Bydgoszczy już od 3 lat. Tyle lat liczy sobie bowiem nasz klub mówców i liderów. Bez wątpienia jest to ogromny powód do dumy i nadziei na kolejne twórcze lata dla bydgoskich Toastmasterów.

Na początku kwietnia, z tej okazji spotkaliśmy się w restauracji Ristorante del Mercato. Spędziliśmy tamten sobotni wieczór we wspólnym gronie. Pojawili się m.in. obecni członkowie klubu, osoby związane z nim od kilku miesięcy, czy nawet lat. Nie zabrakło również osób pojawiających się na spotkaniach od niedawna. Klubowe urodziny zaszczycili też Toastmasterzy z innych klubów – Bydgoszcz Toastmasters Professionals, Toastmaters Poznań. Serdecznie Wam dziękujemy!

Atmosfera i wspomnienia.

Za organizację oraz atmosferę podczas kwietniowych urodzin odpowiadało 2 dżentelmenów. Paweł Jurkowski (zwany przez niektórych… Jurkiem Pawłowskim) i Paweł Piekarski zatroszczyli się o najwyższy poziom konferansjerski oraz atrakcje podczas urodzin. Kwestią czasu jest zainteresowanie ich talentem, poczuciem humoru ze strony największych stacji telewizyjnych. Oboje zademonstrowali umiejętności zdobyte dzięki uczestnictwu w spotkaniach klubu Toastmasters Bydgoszcz.

Urodzinowe spotkanie łączyło w sobie elementy rozrywki oraz wspomnień. Mogliśmy bowiem usłyszeć, jak „toastmasterowe nasionko” przez 3 lata kiełkowało. Jeden z założycieli bydgoskiego Toastmasters, Leszek Narloch w swoim pasjonującym przemówieniu zabrał nas w podróż śladami wspomnień. Opowiedział wszystkim gościom o początkach klubu w grodzie nad Brdą. Mogliśmy również poznać osoby tworzące klub od podstaw, rozwijające swoje umiejętności, co później zapewniło sukcesy w karierze zawodowej, biznesie, w życiu prywatnym.

Po pasjonującej podróży w czasie, w jaką zabrał nas Leszek, mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać trzech wspaniałych mów. Mimo że było to spotkanie okolicznościowe, nie mogło zabraknąć scenicznych popisów. Jako pierwsza przed nami zaprezentowała się Malwina Żyrek, która ukazała nam swoją burzliwą miłość do pewnego przystojnego piosenkarza. Następnie Robert Tysler za pomocą swojej humorystycznej mowy zainspirował nas do pielęgnowania najskrytszych marzeń. Natomiast, była prezes klubu Toastmasters Bydgoszcz, Katarzyna Reszczyńska ukazała nam część mrocznej prawdy o relacjach damsko-męskich.

fot. gphoto.pl

Mniam, mniam!

Po wystąpieniach naszych przyjaciół nastała uroczysta chwila. Każdy z gości mógł spróbować przepysznego tortu przygotowanego specjalnie na tę okoliczność. Każdy jego kawałek rozpływał się w naszych ustach. Po prostu mniam, mniam! Konsumpcji okolicznościowego wypieku towarzyszyły interesujące zabawy przygotowane przez naszych konferansjerów, dwóch Pawłów: Jurkowskiego i Piekarskiego.

Uczestnicy mogli sprawdzić np. swój refleks, umiejętność zadawania pytań, dociekliwość. Ogromną frajdę sprawiło komentowanie wyświetlonych slajdów. Trzeba przyznać, że uczestnikom zabawy nie brakowało inwencji, bogatej wyobraźni.

Część oficjalna klubowych urodzin przypadła do gustu wszystkich przybyłych. Najbardziej wytrwali uczestnicy urodzin w dobrych humorach i szklaneczce smacznego płynu wspólnie spędzili kolejne godziny. Mamy ogromną nadzieję, że kolejne urodziny klubu Toastmasters Bydgoszcz okażą się kolejnym dobrym powodem do wspomnień.

Ogromnie dziękujemy:

  • wszystkim za wspólne 3 lata, oby tak dalej w takiej formie!
  • naszym gościom z zaprzyjaźnionych klubów;
  • naszym fotografom, gorąco zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszych urodzin;
  • wszystkim osobom zaangażowanym w organizację klubowych urodzin.

 

oprPrzemekZ

  Przemysław Żmuda