Będziesz liderem jak to opanujesz

Peter Drucker powiedział „jedyną definicją lidera jest ktoś, kto ma zwolenników”.  Ta prawda obowiązuje w przywództwie, w życiu, w pracy czy w Social Mediach. Bez fascynacji nie ma zwolenników. Jesteś przywódcą tylko wtedy kiedy potrafisz zafascynować innych by za Tobą podążyli. By podążyli za Twoją osobą czy też ideą jaką komunikujesz.  

bedziesz-liderem-02

Pamiętasz? Zastanów się przez moment… Dlaczego jesteś w klubie? Jak wyzwolono w Tobie fascynację publicznym przemawianiem i doskonaleniem umiejętności liderskich? Była to przydatkiem napotkana osoba? Opowiedziała o tym? Napisano o Toastmasters w jakiejś książce czy gazecie? Internet? Film na YouTube? Myśl, która pojawiała się wtedy w Twojej głowie była fascynacją w czystej postaci… i ot… jesteś na spotkaniu. Siedzisz wśród innych członków klubu. Rozpoczynasz swoją przygodę.

Cała fascynacja świata nie ma znaczenia jeśli nie masz czegoś wartościowego do powiedzenia. To co mówisz jest równie ważne jak styl w którym o tym mówisz. Tu w Toastmasters uczysz się jak fascynować słuchaczy. To jest jedyny cel wystąpienia, zafascynować ich swoją osobą lub tym co mówisz w sposób jaki mówisz. 

bedziesz-liderem-01

Klub Toastmasters Poznań zbudowaliśmy na wyzwoleniu siły fascynacji w umysłach wspaniałych ludzi. Pokazując ideę, gdzie się tylko dało, w taki sposób by wywołać efekt „woow”. Często słyszeliśmy „Nie wiedziałem, że coś tak ciekawego istnieje w moim mieście”. 

Goście przychodzą na spotkanie by zobaczyć jak to wygląda. Ale zostają członkami tylko wtedy jak na spotkaniu poczują fascynację w którą chcą się zanurzyć. Dlatego jeśli jesteś członkiem klubu i przemawiasz do publiczności pamiętaj o jednym: masz wywołać efekt „woow”. Masz sprawić, że ludzie za rok będą pamiętali Twoją mowę. Spraw by słuchacze chcieli z Tobą rozmawiać oraz być koło Ciebie, ponieważ wnosisz w ich życie coś wartościowego jak i przyjemnego. Przychodzimy słuchać wystąpień dla przyjemności. To Twój obowiązek, dać – mi słuchaczowi – tę przyjemność!  

Chcesz fascynować? Umieć przekonać do swoich poglądów innych? Przyjdź i naucz się tego trenując występienia publiczne na Toastmasters. To kwestia poznania technik wystąpień i ich systematycznego powtarzania. Szybko też poczujesz jaka to przyjemność dla Ciebie ze stania na scenie i przemawiania. „Bezcenne” jak to mawia pewna znana reklama :)  

 
 
oprAdamP

    Adam Pioch