CZERWONY KAPTUREK by Toastmasters nie schodzi z afisza

Nowoczesny Czerwony Kapturek

Toastmasterzy lubią opowiadać historie i bawić publiczność. Organizatorka akcji – Anna Żmuda – przekonała nas, że najwdzięczniejszą publicznością są mali pacjenci. Przyjęliśmy więc zaproszenie z Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy. W nieco innym składzie, z nieco innym programem rozrywkowym toastmasterowa ekipa superbohaterów ponownie zaprezentowała "Nowe przygody Czerwonego Kapturka."

Dobrzy i źli bohaterowie

Dzieci przywitała nowoczesna dobra wróżka (Asia Dutkiewicz). Za sprawą magicznej różdżki wprowadziła maluchy i ich opiekunów w świat Czerwonego Kapturka, który mierzył się z czychającymi na niego niebezpieczeństwami. Czerwony Kapturek (w tej roli Zosia Majczyk) była nachodzona przez nieznajomych o niecnych zamiarach (Andrzej Majczyk), zaczepiana przez obcych (Mikołaj Grajnert) oraz częstowana alkoholem i papierosami (Jakub Tomczak). Dzielna dziewczynka nie dała się zwieść i bezpiecznie dotarła do domu babci (Ania Żmuda). W nagrodę dostała świecącą w ciemnościach Bransoletkę Odpowiedzialności. Takie same bransoletki otrzymali mali pacjenci. Gdy wyłączyliśmy lampy w szpitalnej salce zapłonęły światłełka odpowiedzialności i uśmiechnięte oczy dzieciaków. 

W drugiej części spotkania aktorzy i mali widzowie bawili się i integrowali. Były konkursy, zabawy ruchowe, mini kurs angielskiego i mnóstwo dobrej zabawy. Dzieci też miały dla nas niespodziankę. Przygotowały pamiątkową wyklejankę, a ich opiekunowie podziekowanie. 

Bawiliśmy się doskonale i z pewnością zagościmy jeszcze u małych pacjentów przy okazji innych wydarzeń. Satysfakcja i radość, którą obdarowały nas maluchy jest nieporównywalna z tą, kiedy przemawiamy przed dorosłą publicznością. 

 

oprJoannaD

   Joanna Dutkiewicz