Weź coś dla siebie! Relacja z Festiwalu BOSS 2014.

ludziki„WEŹ COŚ DLA SIEBIE”- hasło tegorocznego Festiwalu BOSS przez wiele lat będzie rozbrzmiewać w uszach członków Klubu Toastmasters Bydgoszcz. Cała impreza odbyła się w dniach 24-28 marca 2014 r. Mikołaj Grajnert wspólnie z innymi Toastmasterami podjął wyzwanie organizacji największego wydarzenia edukacyjno – biznesowego w Bydgoszczy w 2014 roku. Ponad tysiąc uczestników festiwalu świadczy o tym, że Toastmasterzy zamieniają w złoto, wszystko czego dotkną.

 

 

PONIEDZIAŁEK – INŻYNIERIA I INNOWACJE.

Inauguracja Festiwalu BOSS miała miejsce w murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Pierwszy prelegent – profesor Adam Podhorecki zabrał publiczność do świata utalentowanego pasjonata budownictwa. Po wykładzie osoby próbujące odnaleźć się na zawiłym rynku pracy mogły skorzystać z rad Aleksandry Piątkowskiej. Późnym popołudniem zainteresowani nieruchomościami oraz dążący do osiągnięcia wolności finansowej zgromadzili się w auli Wyższej Szkoły Bankowej, aby posłuchać prelekcji Sławka Muturiego. Gościem specjalnym tego wieczoru był także Jacek Gordon. Lokalny patriota podzielił się ze słuchaczami ciekawostkami z życia właściciela hurtowni motoryzacyjnej, działającej w kraju i zagranicą.

WTOREK – ROZWÓJ OSOBISTY I COACHING.

Przed południem, wypełniona po brzegi studentami sala Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na UTP pękała w szwach od nadmiaru wiedzy, którą uczestnicy szkoleń chłonęli od praktyków biznesu oraz coachów. Skutecznie wyznaczający cele Marek Smalarz, mistrz motywacji Krzysztof Nycek czy pomagający znaleźć szczęście w życiu Damian Pekowski przeprowadzili szkolenia zgodnie z męskim punktem widzenia. Królowa coachingu Renata Myczka oraz zdyscyplinowana Monika Zmudziejewska udowodniły, że kobiety potrafią być przedsiębiorcze. O godzinie „W” ponad 150 osób oraz przyszłych BOSS-ów stanęło twarzą w twarz z Kamilem Cebulskim. Wszyscy z uwagą wysłuchali jego prelekcji oraz wyłuskali z niej pomysły na nowe biznesy. Niespodziewanie, zmęczony do granic przytomności, rektor ASBIRO wywołał swoim wystąpieniem kontrowersje.

ŚRODA – SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE I ETYKA.

Tego dnia wszystkie osoby, których interesują kwestie CSR-u, aktywnie uczestniczyły w warsztatach na Wydziale Zarządzania UTP. Jakub FAN Grzęda opowiedział o odpowiedzialnym biznesie w klubokawiarni 1138, a dr Grzegorz Hoppe przedstawił studium przypadku Remondis. Następnie dr Małgorzata Gotowska wyjaśniła, jak wygląda CSR w Azji. Popołudniowa debata, w której uczestniczyli Radosław Ratajczak, Andrzej Matusewicz oraz Anetta Kokoszewska, przedstawiła obraz studentów w oczach dzisiejszych pracodawców. Osoby, które wytrwały w oczekiwaniu na spóźnioną Izabelę Makosz nie zostały rozczarowane. Kobieta biznesu z krwi i kości szczerością oraz bezpośredniością zdobyła serca słuchaczy.

CZWARTEK – INWESTOWANIE.

Czwartego dnia Festiwalu BOSS Adam Kozubski podzielił się wiedzą na temat inwestycji na rynkach finansowych. Natomiast Szymon Stereńczak wyjaśnił zastosowanie modelu Markowitza w warunkach kryzysu. Wielbiciele gier planszowych oraz ryzykanci mieli okazję sprawdzić się w grze Cashflow. Nad przebiegiem rozgrywki czuwał Marcin Siwak. Następnie Joanna Jadachowska oraz Maciej Strzała przygotowali pokaz zastosowania drukarek 3D. Najbardziej wytrwali uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni w trakcie przedwieczornego warsztatu Artura Sójki. Przedsiębiorczy narybek szybko zamienił się w „rekiny networkingu”. Porażeni wiedzą o funkcjonowaniu społeczeństw, uczestnicy wykładu dr Tomasza Marcysiaka odkryli w sobie nowych „Kolumbów socjologii”.

PIĄTEK – JAK ZAŁOŻYĆ WŁAŚNY BIZNES?

Ostatni dzień największego wydarzenia edukacyjno-biznesowego w Bydgoszczy bieżącego roku rozpoczął Filip Globke, który wyjaśnił, jak stać się najlepszym sprzedawcą samego siebie. Magdalena Nowak oraz Tomasz Wątorowski spotkali się z fanami nowinek technologicznych w kawiarni nad Brdą. Goście z Poznania z nieukrytą satysfakcją zobrazowali historię DICE+ oraz wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych inicjatywach typu Festiwal BOSS. Członkowie Klubu Toastmasters Bydgoszcz po raz kolejny udowodnili, że dla chcącego nic trudnego. Tegoroczny Festiwal BOSS przejdzie do historii jako jeden z najlepszych pod względem frekwencji oraz wyjątkowych gości. Bydgoscy Toastmasterzy myślą już o kolejnych wydarzeniach, które zmienią Gród nad Brdą na lepsze.

 

oprAnnaZ

   Anna Żmuda
emailfacebook