Toastmasterzy Dzieciom

17 maja 2014 r. w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitalu Uniwersyteckiego nr 1. im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy członkowie oraz sympatycy Klubu Toastmasters Bydgoszcz przedstawili musical pt.: „Jaś i Małgosia” na podstawie książki Jana Brzechwy – „Bajki samograjki”. Wywiad z reżyserem został umieszczony tutaj


W pierwszy weekend marca 2014 r. członkowie Klubu Toatmasters Bydgoszczy udali się na Oddział Endokrynologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, by po raz kolejny sprawdzić się w roli animatorów zabaw.  

Urozmaicony scenariusz Królewny Śnieżki okazał się być nie lada gratką dla żądnych wyzwań Toastmasterów. Królewna Śnieżka, w której rolę wcieliła się Beata Orłowicz, dała się zwieść okrutnej Czarownicy- Ani Żmudzie. W samą porę na scenę wkroczyły krasnoludki- Zosia Szuca, Alicja Ścibich, które poinformowały Księcia- Włodka Ciocia o niecnych planach złej Czarownicy. Nad szczęśliwym zakończeniem bajki czuwał trzeci krasnoludek- Przemek Żmuda.

 

Po krótkim przedstawieniu nadszedł czas na wspólne zabawy. Dzieci pełne energii oraz zapaleni do zabaw Toastmasterzy rzucili się w wir harców, zagadek oraz gier. Wszyscy mali pacjenci zostali obdarowani bransoletkami, a Ci najbardziej aktywni otrzymali kolorowanki.

DSCN1253


Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w szpitalu.

 

 

 


W ostatnią sobotę listopada 2013 roku Toastmasterzy po raz czwarty odwiedzili małych pacjentów. Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej zaprosiła nas do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

DSCN1024

 

Paulina Kędziora przygotowała scenariusz nowej historii Królewny Śnieżki, w postać której sama się wcieliła. Cała akcja kręciła się wokół balu grzyba, organizowanego przez księcia (Bartłomiej Stempień). Zła czarownica (Paweł Piekarski) próbowała pokrzyżować plany głównej bohaterki, ale dobre krasnoludki (Zofia Szuca, Anna Żmuda) uniemożliwiły jej niecne plany.

Dzieci zostały obdarowane magicznymi bransoletkami, a Toastmasterzy przepiękna laurką. Wspólnym grom i zabawom nie było końca. Ta akcja pozostanie na długo w pamięci Toastmasterów, pracowników szpitala, a także dzieci.

 


Trzecia odsłona Czerwonego Kapturka

Trzecia odsłona Czerwonego Kapturka miała miejsce 31.08.2013r. w Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Nowa Ekipa, nowe stylizacje oraz nowe gry spodobały się dzieciom, które przywitały ciepło Toastmasterów.

Kosmiczna wróżka Anna Żmuda zabrała publiczność do świata baśni i zabaw. Najpierw Czerwony Kapturek (Katarzyna Reszczyńska) odebrała atak podejrzanego typa (Anetta Kokoszewska), który próbował wtargnąć do jej chatki. Potem odmówiła używek hipsterskiemu biegaczowi (Mikołaj Grajnert) oraz freestylowemu dresiarzowi (Zofia Szuca). Na koniec została nagrodzona kosmiczną bransoletką przez jedyną w swoim rodzaju- babcię (Paweł Piekarski).

W drugiej części spotkania Mikołaj Grajnert przeniósł wszystkich uczestników do czasów braci Grimm. Przedstawił to co dzieci lubią najbardziej, czyli bajkę o tym jak biedny chłopiec stał się bardzo bogatym mężczyzną. Bajka pt. „Złota Gęś” okazała się strzałem w dziesiątkę. Młodzi słuchacze byli oczarowani prezentacją i z zaciekawieniem wysłuchali moralizatorskiej opowieści.

Po części merytorycznej nadszedł czas na gimnastykę. W rytm Smerfnych Hitów wyginaliśmy śmiało ciała. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Zabawy integracyjne, zagadki oraz czas spędzony z dziećmi został wynagrodzony Toastmasterom uśmiechami oraz papierowymi żonkilami.

czerKap11-13-09-2013
kwiatki

 

Zapraszam do zapoznania się z poprzednimi odsłonami

10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy

Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy