Poznaj naszych Członków

Członkowie klubu Toastmasters Bydgoszcz to grupa ambitnych osób, stawiających sobie wysokie cele zawodowe i społeczne.

Aktywni członkowie

 

Marta

Marta Melnyk ACS, ALB, prezes 2016

Ambitna i uzdolniona lingwistycznie Toastmasterka władająca sześcioma językami. Ukrainka z pochodzenie, piosenkarka z zamiłowania, zawodniczka squash z pasji. Swoje ambicje zawodowe rozwija w międzynarodowym koncernie Atos wspierając współpracowników swoim doświadczeniem oraz umiejętnością rozwiązywania problemów. W TM od ponad 2 lat, posiada certyfikaty ACB i ALB. W zarządzie zasiada już trzecią kadencję. TM ułatwiło jej rozwijać umiejętności przywódcze oraz organizacyjne. Pozwoliło również spotkać niesamowitych ludzi o wielkich sercach i otwartych umysłach.

_6109620

Paweł Jurkowski CC, CL, prezes kadencji czerwiec-grudzień 2015

Na co dzień zajmuję się rozstrzyganiem różnych dylematów natury prawnej, co sprawia mi niemałą satysfakcję. Jednakże moje zainteresowania obejmują również inne dziedziny – jedną z nich jest socjologia. Naukę tę uważam za najbardziej przydatną w życiu, ponieważ pozwala ona dostrzec i zrozumieć mechanizmy rządzące nami – ludźmi, jako istotami społecznymi. Jednym z ważniejszych aspektów życia społecznego jest komunikacja interpersonalna, którą dzięki spotkaniom Toastmasters można ćwiczyć i pielęgnować. Właśnie tego oczekiwałem zapisując się do naszego klubu i dziś wiem, że to była dobra decyzja. Nie posiadając długiego stażu w Toastmasters zostałem wybrany do zarządu klubu i pełniłem w nim funkcję Sekretarza.

 

To jest miejsce dla Ciebie

ktos-nowy To jest miejsce dla Ciebie

Przemek Andrzej Żmuda CC, ALB

Mógłbym opowiedzieć Wam wiele na swój temat – o swoich marzeniach, pasjach… Podzielę się tutaj jednak z Wami powodami, dla których zdecydowałem się przyłączyć do Toastmasters. Z pewnością niemały wpływ na moją decyzję miały opinie znajomych rozwijających się w klubie, atmosfera podczas wtorkowych spotkań, dobra zabawa, na jaką również liczę. W przynależności do Toastmasters dostrzegam też ogromną szansę na zwiększenie pewności siebie, ciekawe znajomości na długie lata, zwiększenie umiejętności związanych z przemawianiem publicznym, lepsze radzenie sobie ze stresem. Uczestnictwo w klubie uczy również współpracy z drugim człowiekiem, motywowania innych, poruszania się po scenie, mowy ciała, a więc wszystkiego tego, co wiąże się z funkcjonowaniem w przestrzeni publicznej. To kopalnia możliwości, które przydadzą się w życiu zawodowym, osobistym. Wierzę, że każdy w klubie znajdzie coś wartościowego dla siebie

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcesz dolączyć do naszego grona? Dowiedz się jak!

 

 

Absolwenci TM Bydgoszcz

Mikołaj Lech CC, CL

Urodzony tuż przed "Czarnobylem". Nie wykazuje nadprzyrodzonych mocy. Lubi sport, przemowy publiczne i kontakt z ciekawymi ludźmi. Myśli, że jest zabawny. W wolnych chwilach obmyśla plan wyprawy do Gruzji.

AdrianK

Adrian Kozak ACB, ALB

Urodzony w Bydgoszczy, 26 lat mieszkał w Toruniu, gdzie zetknął się z klubem ToastMasters. Dziś powrócił do korzeni i czynnie udziela się w lokalnym klubie TM. Człowiek wielu pasji, najbardziej ze wszystkich docenia ludzką umiejętność rozrywki. Gry logiczne, łamigłówki, sudoku, kostka Rubika, gry planszowe, karciane, komputerowe – uwielbia je wszystkie. Obecnie pochłonięty przez no limit 2048.

Jakub Tomczak CC, ALB

Teolog, filozof, nauczyciel i handlowiec.
Mówca z urodzenia, teolog z wykształcenia i zamiłowania, handlowiec z prozy życia; z powodzeniem zdobywał doświadczenie w handlu i usługach przez ponad 16 lat. Właściciel firmy budowlanej – przez 7 lat na imigracji w Londynie remontował, budował i przerabiał, a wolnych chwilach przemawiał w kościołach. „Nawrócony” na nauczanie, za namową serca wrócił do kraju, aby zderzyć się boleśnie z polską rzeczywistością – i zostać nauczycielem języka angielskiego. Mówi o sobie „Dziś jestem Toastmasterem, ale nie ujawniło się jeszcze kim będę…” (por. 1 J 3,2) 

Anna Żmuda CC, CL

Pięć lat studiów na kierunku technicznym pozwoliło mi na zdobycie niezbędnej inżynierowi budownictwa wiedzy. Niestety, moje cechy liderskie zostały uśpione, a zdolność do łatwego nawiązywania kontaktów zastąpiła nieśmiałość. Już po pierwszym spotkaniu Toastmasters żałowałam, że nie należałam do tej wspaniałej grupy wcześniej. Spotykam tu ludzi mających pasję i wiedzę, którą chętnie się dzielą. To oni mobilizują mnie do dalszego rozwoju.

beata-opic

Beata Opic CC, CL

Jestem osobą pełną pozytywnej energii, lubię nowe wyzwania, działanie oraz poznawanie nowych fascynujących osób. Moja artystyczna dusza nie pozwala mi stać w miejscu, lecz wymaga ciągłego rozwoju oraz pokonywania tego co niemożliwe dla mnie np. przemawiania przed publicznością. Uwielbiam moją córkę, spotkania z przyjaciółmi, białe wino, podróże, film, dobrą książkę i miejsce na mojej kanapie.

pawel-piekarski

Paweł Piekarski CC, ALB

Absolwent Budownictwa na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Pasjonat tematyki zdrowego trybu życia i szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Lubi wyzwania i pracę w zespole. Wolny czas chętnie spędza aktywnie, uprawiając jogging. Toastmasters oprócz kompetencji miękkich, dało mu pewność siebie, którą wykorzystuje w każdym aspekcie życia.

Malwina - 01

Malwina Żyrek ACB, ALB, prezes kadencji styczeń-czerwiec 2015

Od stycznia 2014 roku założycielka The English Speaking Club, Toastmasterka od listopada 2013 roku, urodzona optymistka – od urodzenia! Kieruje się mottem Walta Disneya: ‘’Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać’’. Realizując stopniowo swoje plany nie traci wiary w siebie, ucząc języka angielskiego pokłada nadzieje w innych!

 

Katarzyna Reszczyńska CC, ALB

Pełna pozytywnej energii pasjonatka rozwoju osobistego. Energiczna, pomyłowa i wiecznie uśmiechnięta. Uwielbia podróże i wycieczki rowerowe – szczególnie w towarzystwie. Toastmesters ceni głównie za możliwość kontaktu z niezwykłymi osobami, które napędzają ją do działania. Raz zobaczona, na zawsze zapamiętana.

Piotr Butkiewicz CC, ALB

Kolejarzem nie zostałem, choć kształciłem się w tym kierunku. Chęć podróżowania jednak nadal we mnie tkwi. Rajdy piesze i rowerowe, górskie wędrówki a także spływy kajakowe to jest coś dla mnie, zarówno jako uczestnik jak i organizator. Lubię kontakty z ludźmi, nawiązywanie nowych znajomości. Bycie w Toatsmasters sprawiło że nabrałem większej pewności siebie, potrafię panować nad stresem. Uświadomiło mi też, że ograniczenia istnieją jedyne w nas samych i możemy je przełamać.

bartek-s

Bartłomiej Stempień CC, ALB, prezes 2014

Uwielbiam mówić o sobie, chociaż z drugiej strony – jestem osobą niesamowicie skromną. Momentem przełomowym mojego życia było przeczytanie książki Piotra Zarzyckiego ,,W szkole nie nauczono mnie biznesu", która kompletnie zmieniła mój światopogląd i utwierdziła mnie w wewnętrznym przekonaniu, że urodziłem się jako osoba wyjątkowa. Na dzień dzisiejszy jestem właścicielem ,,ogromnej" jednoosobowej firmy, piłkarzem, aktorem, kulturystą i biegaczem oraz od kilku miesięcy Toastmasterem. W niedalekiej przyszłości planuję zostać milionerem, tenisistą, golfistą, Iron man'em (triatlon) oraz właścicielem nowego Porsche 911. Jestem osobą pewną siebie, wygadaną, otwartą na nowe znajomości. Od Briana Tracy dowiedziałem się, że jeżeli ma się 1000 umiejętności, które prowadzą do sukcesu, a nie ma się samodyscypliny, to nie osiągnie się nic – mi brakuje tylko samodyscypliny. Dzięki Toastmasters uczę się nie tylko umiejętności przemawiania, ale również wielu innych umiejętności, które przydają się zarówno w pracy jak i w życiu codziennym.

Damian Figat CC, ALB

Do Toastmasters trafiłem niespełna 2 lata temu. Byłem wtedy nieśmiałą i zamkniętą w sobie osobą. Nie potrafiłem podejść do nieznajomej mi osoby i z nią porozmawiać, a o występowaniu publicznym już nie wspomnę. Dzięki Toastmasters wzrosła moja pewność siebie, nauczyłem się przemawiać publicznie i rozwinąłem umiejętność komunikacji interpersonalnej – co przełożyło się na moje sukcesy w życiu osobistym i nie tylko. Jeżeli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, Toastmasters jest właśnie dla Ciebie!

Mikołaj Grajnert ACB, ALB

Człowiek od zadań specjalnych. Kiedyś wyczynowy pływak, dziś rekreacyjny biegacz. Zawsze chętny do pomocy. Pewny siebie i żyjący pełnią swoich możliwości. Pełen energii i optymistycznego podejścia do życia.

robert_tysler

Robert Tysler CC, CL

Biolog, pedagog, specjalista w zakresie obrotu nieruchomościami. Laureat konkursów Przemówień Humorystycznych w randze krajowej, a także zdobywca wyróżnień na poziomie klubowym. Akademickie przygotowanie pedagogiczne łączy na scenie bezpośrednio
z praktyką. Chętnie podejmuje inicjatywę oraz działa społecznie. Cechuje go analityczne, wielotorowe myślenie, które pozwala mu na interdyscyplinarne podejście do zagadnień problematyki społecznej w gospodarce nieruchomościami. W wolnych chwilach uwielbia wędrówki
po Karkonoszach w poszukiwaniu minerałów oraz uprawia narciarstwo alpejskie. Jest wielbicielem czekolady i lekkich fraszek Jana Izydora Sztaudyngera. 

Renata Myczka CL

Na co dzień jestem Trenerem, Coachem oraz Socjoterapeutą.

W 2012 roku uzyskałam rekomendację trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Aktualnie prowadzę własną firmę szkoleniowo – coachingową: Centrum Rozwoju i Wsparcia. Do Toastmasters Bydgoszcz wstąpiłam w styczniu 2012 r., gdzie przez pół roku pełniłam funkcję Wiceprezesa ds. Edukacji. Dziś jestem w grupie, ponieważ mam szansę spotykać wyjątkowych ludzi i nieustannie się rozwijać.

Anetta Kokoszewska, CL

Absolwentka UKW w Bydgoszczy, Wydział Pedagogiki
i Psychologii o specjalności – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Doradztwo Zawodowe i Przedsiębiorczość. Zaangażowana w działalność społeczną na rzecz hospicjum im. Popiełuszki w Bydgoszczy. Uczestniczka akcji "Biegam Bo Lubię" oraz "Biegaj Z Nami". W 2012 r. startowała w biegach crossowych na 6 km. Prywatnie matka dwójki dzieci. Każdego ranka budzi się z uśmiechem na ustach, aby niczego nie utracić z chwil, jakie daje jej życie. Kontaktu z ludźmi potrzebuje jak pustynia wody.

Zofia Szuca CL, CC

​Jestem osobą ceniącą sobie wartości rodzinne. Lubię sztukę, ponieważ odróżnia ona ludzi od zwierząt. Moją największą pasją jest grafika komputerowa. Jest to dla mnie coś więcej niż fotomontaż w Photoshop'ie, CMYK, RGB czy pozostałe litery alfabetu. Stworzyłam projektynawczoraj.eu, bo praca jako freelancer pozwala mi na poznawanie ludzi oraz kontakt z nimi. Dobry projekt to bardzo często pierwsze dobre wrażenie, które pozwala na pozytywny dialog między firmami. Co robię w Toastmasters? Jak przystało na kujona – rozwijam się. Edukacja nie kończy się na studiach. Uważam, że rozwojem osobistym może być także posiadanie psa, odpowiedzialność za tą małą istotę oraz kształtowanie jej poprzez tresurę.

Paweł Kurzeja

Piękny, młody i inteligentny.

Krzysztof Nycek

Z zawodu jestem socjologiem – z zamiłowania trenerem/szkoleniowcem. Uczestnictwo w Klubie Toastmasters daje mi okazję do współpracy z wieloma wspaniałymi ludźmi. Możliwość przemawiania przed Taką publicznością utwierdza mnie w przekonaniu, że rozwój osobisty może dokonać się tylko za sprawą poznania drugiego człowieka.

Dominik Nowak

Pochodzę z Bydgoszczy, mam 23 lata i jestem studentem ekonomii na Kujawko – Pomorskiej Szkole Wyższej. Prowadzę własną działalność w branży gastronomicznej. Moją pasją jest kulturystyka i sporty siłowe. Lubię polskie kino oraz książki. Najchętniej czytam literaturę wojenną.

Sylwia Nowak

Mimo, że należę do klubu Toastmasters od niedawna, zdążyłam już odczuć, jak wiele wniósł do mojego życia. Z każdym projektem wzrasta moja pewność siebie na scenie, z każdego wystąpienia wynoszę coś wartościowego. Osobiście jestem wiecznie uśmiechniętą optymistką, wielką pasjonatką podróży i fotografii.

 

Jacek Chudziński
Toastmasters – przepis na jedno spotkanie:
1. Ciasto ugniatać przez 2godziny z masy wiedzy i humoru,
2. dodać kilkadziesiąt garści doświadczenia wymieszanego z życzliwością i wsparciem,
3. polać kilkoma kubełkami zimnej wody (dla polepszenia smaku kolejnych spotkań),
4. na osłodę posypać uśmiechami przybyłych,
5. wypiekać i spożywać póki ciepłe – do zakończenia after party.
Tak kucharsko postrzegam "tosty" i odpowiada mi taka forma nauki. Lubię się rozwijać, dobrze bawić, spędzać czas w miłej atmosferze. Stawiam pierwsze kroki na ścieżce trenerskiej. W wolnej chwili gotuję, gram na gitarze i nerwach sąsiadów.
kin

Kinga Bohdziewicz

Marzycielka i dekadentka. Satysfakcje czerpie z odbioru sztuki. Z zapałem studiuje Architekturę i Urbanistykę na bydgoskiej uczelni. Uwielbia czekoladę i dobrą kawę ale nie jest jej obcy jogging czy jazda na rolkach. Dzięki Toastmasters klocek po klocku buduje swoją pewność siebie i pracuje nad realizacją marzeń.

marek-smalarz

Marek Smalarz

Coach, trener rozwoju osobistego, certyfikowany Practitioner in the Art of NLP. Prelegent na ogólnopolskim festiwalu „BOSS Rozwój, Kariera, Sukces”. Jako współzałożyciel i prowadzący Klub Coacha Bydgoszcz swoim pozytywnym myśleniem zaraża innych i zachęca by wychodzili ze swojej ‘strefy komfortu’. Oprócz rozwoju osobistego realizuje się w sporcie, jako instruktor fitness. Jego mottem i zarazem ulubionym cytatem są zdania: „Bój się i rób. Prawdziwy wojownik to ten, który walczy sam ze sobą.” Taka postawa pozwala mu nieustannie dążyć do celu, realizować swoje marzenia, a wszelkie niepowodzenia traktować jak kolejne informacje zwrotne, z których można się wiele nauczyć.

marcinT

Marcin Tryka

Posiadam wyższe wykształcenie z dziedziny budownictwa. Uwielbiam nawiązywać nowe znajomości i staram się podchodzić do otaczającego mnie świata w pozytywny i bezkonfliktowy sposób. Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się również rozwojem osobistym. Moim priorytetem jest to, aby z dnia na dzień stawać się coraz lepszym człowiekiem. Jestem przekonany, że członkostwo w klubie Toastmasters pomoże mi rozwinąć umiejętności przemawiania publicznego a także będzie okazją do poznania wielu wyjątkowych ludzi.


Joanna Lisińska

1. Osoba niezależna i wolna.
2. Przyjazna dla świata i ludzi.
3. Odważnie przyjmująca wyzwania życia.
4. Ceniąca szczerość i prawdę.
5. Nauczyła się akceptować siebie i innych a pomogło jej w tym Tostmasters!

 

 

Maciej Grycza

Jestem poznaniakiem, przedsiębiorcą i pasjonatem.
Każdego dnia stawiam poprzeczkę coraz wyżej, bo „jeśli się nie rozwijasz, to się zwijasz”. Dołączyłem do Toastmasters w poszukiwaniu nowej jakości. Znalazłem ją, a także świeżość, chłonność, ciekawość, optymizm, energię i uśmiech na każdej z twarzy. W takim towarzystwie kroczymy raźniej. 

alicja-scibich-(1)

Alicja Ścibich

Lubię wyzwania, dlatego w TM mierze się z własnymi ograniczeniami. Reprezentuje umysł wybitnie humanistyczny, dlatego w życiu unikam liczb, analiz i procentów, a szukam okazji do kontaktu książką, muzyką i drugim człowiekiem.

paulinaK

Paulina Kędziora

Lubi podejmować nowe wyzwania, uparta w dążeniu do celu, ale potrafiąca pójść na kompromis, szczera, życzliwa, ale broniąca swojego zdania. Interesuje się rozwojem człowieka, jego psychiką, dlatego też studiuje psychologię. Bardzo lubi czytać książki, a taniec przynosi jej relaks i ukojenie.

Andrzej Majczyk

Z wykształcenia mgr inż. elektrotechniki. Przedsiębiorca, współwłaściciel firmy elektrycznej „ELKARTECH” Sp. z o. o.
Mąż i ojciec trójki dzieci. Uczestnictwo w spotkaniach klubu Toastmasters to dla mnie dobra zabawa w gronie wspaniałych, interesujących osób. Najciekawsze jest jednak to, że bawiąc się jednocześnie doskonalę swoje umiejętności komunikacji i przywództwa, a są to kluczowe umiejętności w biznesie i równie ważne w rodzinie.

 

 

monika-janicka

Monika Janicka

Jestem…

 

  • kolekcjonerem ciekawych osobowości;
  • pasjonatem aktywności ruchowej oraz intelektualnej;
  • miłośnikiem relacji międzyludzkich;
  • koneserem dobrej muzyki;
  • molem książkowym;
  • maniakiem pisania artykułów związanych z tematyką psychologiczno- pedagogiczno- społeczno- Toastmasterową;
  • zawsze sobą.