Szkolenia

Szkolenia są organizowane wewnątrz klubu Toastmasters Bydgoszcz. Są realizowane przez członków jak i osoby spoza naszej organizacji. Dotyczą tematyki związanej z organizacją Toastmasters International: publiczne wystąpienia, kształcenie cech lidera, komunikacja oraz szeroko pojęty rozwój osobisty.

„Liderzy się nie rodzą – oni się tworzą. 
Tworzą się dzięki ciężkiej pracy wszystkich, 
którzy chcą osiągnąć ważny cel” (Vince Lombardi) 

Szkolenie: „Naturalny humor w wystąpieniach”

19 kwietnia 2016: Jeśli nie masz poczucia humoru, to my na pewno tego nie zmienimy. Po wielu próbach bycia śmiesznym zwątpiliśmy. Próbowaliśmy wszystkiego: ułożone żarty, liczne afterparty, wyjazdy na narty. Humor zdawał się być tym dalej im bardziej go szukaliśmy. I do dzisiaj nie wiemy gdzie się humor schował. I tak jesteśmy- pokonani, podupadli, przystojni. Dlatego postanowiliśmy zrobić o tym warsztat. Bo bycie nieśmiesznym na scenie bolało już za bardzo. Bo zasada “co się nie dogra, to się dowygląda” przestała nam wystarczać. Bo kochamy humor, śmiech, dobre pączki z nadzieniem. Warsztatu nie polecamy (skromność dochodzi do głosu), ale zapraszamy (nieśmiało).
A konkretnie dowiesz się:
– czym jest w swej istocie humor i jak jest zbudowany
– jakie są korzyści z używania humoru w wystąpieniach i w rozmowach
– jakie są najprostsze sposoby odkrywania humoru
– jak stosować rozdźwięk, niespójność, paradoks, odgrywanie ról i grę słów
– jak każde zachowanie jest zachowaniem statusowym
– czym jest paradoks statusowy i jak z niego korzystać w wystąpieniach
– jak dynamika statusowa czyni komunikację świetną zabawą
Prowadzą:
Piotr Woźniak i Michał Grześkowiak

Szkolenie pt: "Umiejęctności liderskie"

8 czerwca 2013r. sześcioro trenerów, kończących Akademię Trenera zaprasza członków Klubu Toastmasters Bydgoszcz na szkolenie poświęcone tematyce predyspozycji liderskich.

Szkolenie to będzie podzielone na 3 moduły, każdy po 2 godziny – co w sumie daje 6 godzin szkolenia. Uczestnikom zapewniony będzie bufet kawowy i drobne przekąski.

Podczas warsztatu skupimy się:
– na tym kim jest lider
– na cechach lidera
– na przyjmowaniu ról społecznych
– na swoim funkcjonowaniu w grupie
– na świadomym kształtowaniu roli przy współpracy zespołowej

Godziny szkolenia zostaną ustalone w najbliższym czasie. Liczba miejsc jest ograniczona (12 osób), a pierwszeństwo przysługuje członkom Klubu Toastmasters Bydgoszcz. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Zgłoszenia proszę wysyłajcie do jednego z trenerów na adres email reszczynska.katarzyna@wp.pl w treści wpisując Wasze imię i nazwisko z dopiskiem „Umiejętności liderskie”

 

 

Szkolenie pt: „Doskonalenie komunikacji interpersonalnej”

26 kwietnia 2013 r. Toastmasters Bydgoszcz rozpoczoł się nowy etap w swojej historii. Od tego dnia nie uczymy się już tylko przemawiania, ale i rozmawiania. Cykl szkoleń rozpoczniemy od  „Doskonalenia komunikacji interpersonalnej”.

Rozwijaliśmy umiejętności aktywnego słuchania, które stanowią fundament zwiększenia świadomości
i kontroli nad procesem rozmowy. Na szkoleniu przećwiczyliśmy jak:

– reagować gdy rozmówca nas atakuje
– usuwać negatywne emocje z rozmowy
– przyśpieszyć uzyskanie porozumienia
– podtrzymywać i urozmaicać rozmowę

Wszystko prowadzone metodą "Minimum koniecznej teorii, maksimum praktyki". Spodziewam się, że dla większości z Nas było to ciekawe i wartościowe doświadczenie.