Znani Toastmasterzy

Ludzie, którzy przystępują do organizacji Toastmasters to przede wszystkim osoby mające cel.
Jest on ściśle określony i odnosi się do rozwoju osobistego.  Pracując nad sobą długo i wytrwale w sposób obiektywny dostrzegamy swoje predyspozycje co przekłada się na ogromny sukces. Na dowód tego, że inwestowanie w siebie jest opłacalne, przedstawiamy konkretne przykłady osób:

 

Napoleon Hill

Amerykański pisarz, prekursor nowoczesnego rodzaju pisarstwa znanego jako literatura osobistego sukcesu. Jego najsławniejsze dzieło  „Myśl i bogać się” jest jednym z bestsellerów. Jego słynne motto brzmi: „Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać”.

James Brady

Amerykański polityk, przez dwie kadencje sekretarz prasowy prezydenta USA Ronalda Reagana.

Joe Conley

Amerykański aktor

Philip Crosby

Amerykański przedsiębiorca. Wiedzę zdobył pokonując kolejne stopnie hierarchii zawodowej od inspektora aż do wiceprezesa zarządu. Jego najsłynniejsza książka "Quality is free" (Jakość nic nie kosztuje) osiągnęła ponad milionowy nakład.

To oczywiście nie wszyscy znani Toastmasterzy. Więcej można przeczytać tutaj

 

Dwaj światowej sławy autorzy książek z rozwoju osobistego i psychologii Dale Carnegie i Brian Tracy również propagują ideę Toastmasters:

Brian Tracy

Jeden z najlepszych mówców zawodowych na świecie,
w swojej książce „Wzbogać się na swój własny sposób” poleca kluby Toastmasters pisząc: „Najlepszy sposób by opanować sztukę wystąpień publicznych, to zapisanie się do międzynarodowej organizacji mówców Toastmasters International. (…) To doświadczenie może odmienić Twoje życie.”

Dale Carnegie

Niekwestionowany mistrz słowa, autor książki „Po szczeblach słowa”, w której opisuje jak stać się doskonałym mówcą, również poleca organizację Toastmasters. Pisze: „W większości miast w Stanach Zjednoczonych, a także w niektórych miastach na świecie, działają Kluby Mistrzów ceremonii (Toastmasters’ Clubs) – nieformalne grupy, których członkowie spotykają się regularnie, przeważnie na kolacji i wygłaszają krótkie mowy na interesujące ich tematy. Mężczyźni i kobiety
z różnych środowisk spędzają razem czas, by dzielić się pomysłami i zdobywać doświadczenie w publicznym zabieraniu głosu. Rozejrzyj się za takim Klubem w swojej okolicy, przyłącz się do niego i mów, mów, mów.”